NHL, geçtiğimiz ay iki şehirde 24 takımlı bir turnuva planlarını açıkladı.

NHL, geçtiğimiz ay iki şehirde 24 takımlı bir turnuva planlarını açıkladı.

Muhtemelen Kanada nüfusunu ve en çok önemsedikleri konuları çok daha fazla temsil edecek. Bizim için önemli bir bölüm olmaya devam edecek. “Sağlık ve güvenlik tartışmaları hakkında:” Her konuşma, bir oyun veya yayınla ilişkili herkesin güvenliğini ve iyiliğini sağlama önceliği ile başlar. Aklımda, dahil olan kişilerin güvende ve sağlıklı olacağından emin olana kadar hiçbir şey olmayacağına dair hiç şüphem yok. “Sportsnet’in sahibi olduğu Grand Slam of Curling sezonu için 2020-21 sezonunun planları hakkında:” Beklemeliyiz ve biz sağlıklı mı ve etkinliğe devam etmek güvenli mi? Etkinliğe devam edersek, kaç etkinlik ve bu etkinlikler nerede gerçekleşecek? Masada olmaya devam ediyor ama pek çok olay gibi biz de Ekim [açılışına] yaklaştıkça ayrıntılar üzerinde çalışmaya çalışıyoruz. ” 

Michele O’Keefe hafta sonundan beri hâlâ sersemlemiş durumda.

Canada Basketball CEO’su, 19 yaş altı Kanadalı erkek takımının FIBA ​​Dünya Kupası turnuvasını kendi yaş grubu için kazandığı Kahire, Mısır’dan bir gece uçuşunun ardından Pazartesi sabahı Toronto ofisine döndü.

Kanada tarihi U19 erkek basketbol unvanını kazandı

O’Keefe, finalde İtalya karşısında 79-60 galibiyetten sonra takıma altın madalya verme onuruna sahip oldu.

Kanada, tarihi basketbol zaferi için İtalya’yı eziyor

Spor Dalları

4 yıl önceVideo0: 41Kanada, FIBA ​​U19 Dünya Kupası’nda ilk madalyasını Kahire’de İtalya’yı 79-60 yenerek altın madalya aldı. 0:41

Onun heyecanını affedebilirsiniz. Kanada’da basketbol, ​​bu tür bir uluslararası başarıyı hiç yaşamadı. Aslında, bir Kanadalı takımın – erkek ya da kadın – ilk kez herhangi bir seviyede resmi bir dünya şampiyonluğu kazandı.

O’Keefe, “Burada oturuyorum ve köstebek vuruşu oynuyormuşum gibi hissediyorum çünkü her şey her yerde. Hiç dünya şampiyonu olmadık. Aslında bir planımız yok”, diyor O’Keefe telefonda bir kahkaha.

Kısa vadede plan, bu galibiyetin yarattığı parıltıdan yararlanmaktır.

O’Keefe, “Bundan nasıl yararlanacağımızı bulmak için sponsorluk grubumuzla bir görüşme yaptık” diyor. “Ülkenin dört bir yanındaki insanların bunu izleyebilmesi harikaydı – ekip Twitter’da trend oluyordu.

“Daha önce hiç başaramadığımız bir şeyi başarmak muhteşem. Geleceğe gelince, bunun bu ülkedeki basketbol topluluğu için gerçek bir sağlamlaştırıcı an olmasını umuyorum.”

Barrett parlıyor

Bu olay, Kanada ekibindeki birçok kişi için bir dış partiydi. Turnuva MVP R.J. Barrett, yarı finalde Amerikalılara karşı sergilediği performansla vurgulanan baskındı.

Kendisinden iki yaş kadar büyük oyunculara karşı oynayan Barrett, ABD’yi 38 sayı için kavurdu ve Amerikalıların onu savunmakla görevlendirdiği herkesi şaşırttı.

R.J. Barrett, Kanada basketbolunun gelecekteki yüzü olabilir

ABD baş koçu John Calipari gazetecilere verdiği demeçte, “Gerçek şu ki, bir çocuk gerçekten çıldırdı ve sonra diğer çocukları yaptıklarını yaptı, bu yüzden onlara şapka çıkartın,” dedi. “Kanada’yı tebrik edin, oyunu kazanmayı hak ettiler.”

Barrett’in en iyi rulet sitesi hala bir yıl daha lise eğitimi var, ancak Calipari’s University of Kentucky ile birlikte 2019 lise sınıfında 1 numaralı üniversite çalışanı olarak kabul ediliyor.

Kanada’dan R.J. Henüz 17 yaşındaki Barrett, U19 turnuvasının MVP’siydi. (Nathan Denette / Kanada Basını) Ancak O’Keefe bunun sadece tek kişilik bir gösteri olmadığını vurguluyor.

“Herkes son birkaç yıldır R.J. Barrett hakkında konuştu” diyor. “Ama sanırım Abu Kijab (Oregon’a bağlı) ve Danilo Djuricic (Harvard), Lindell Wiggington (Iowa Eyaleti) gibi diğer birkaç oyuncu öne çıktı. Yol boyunca hepsinin biraz dikkatleri olsa da, sanırım şimdi insanlar Kanada’ya farklı bir açıdan bakıyorum. “

O’Keefe, bazılarının bu Kanada zaferini azaltmaya çalışabileceğini kabul ediyor ve Amerikan kadrosunda eksik olan yıldız oyunculara işaret ediyor. Örneğin, geçen ayın NBA seçmelerinde en iyi iki seçim olan Markelle Fultz ve Lonzo Ball, her ikisi de oynamaya uyguntu, ancak bunun yerine NBA Yaz Ligi’nde çok daha iyi rekabete karşı mücadele ediyorlardı.

Ancak uluslararası turnuvalarda oynayan takımların mükemmel kadroları nadiren bulunur.

O’Keefe, “ABD’li oyuncuların tamamının önümüzdeki birkaç yıl içinde NBA’e seçilmesi bekleniyor” dedi.

“Sanırım artık Kanadalı sporcularımızın rekabete ve kazanmaya daha hazır oldukları bir noktadayız.”

O’Keefe, Kanada Basketbolunun ülkedeki en iyi oyuncuları belirlemek, beslemek ve geliştirmek için birçok program başlattığını söylüyor. Kanadalı takımlar artık yarışmaktan mutlu değil. Artık başarı bekleniyor, sadece arzu edilmiyor.

O’Keefe, “Dün gece eve giderken Arjantin koçuyla bir konuşma yaptım” diyor. “Ve ‘Zamanla olmasını izledik. Sizi yenerdik ve sonra bizi 10 sayı yenirdiniz, sonra bizi 20 sayı yenerdiniz, sonra 30 sayı yenerdiniz ve bu devam ediyor ve zamanla gelişmesini izledik. “

Şimdi soru, bu genç neslin başarısının Kanada’nın üst düzey milli takımı için ne anlama geleceği?

Bu ekip son yıllarda mücadele etti. Rio Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanamadı ve dünya çapında gerekli turnuvalarda Kanada’yı temsil etmeye istekli tutarlı bir oyuncu çekirdeğini sürdürmekte zorluk çekti.

O’Keefe, “Şu anda savunmasız durumdayız çünkü son derece az sayıda hazır adamımız var,” diye kabul ediyor O’Keefe. “Dünya şampiyonu olma deneyimine sahip bu yeni nesil adamlara sahip olmak, bize bir sonraki seviyeye geçmek için masadaki 12 adam daha veriyor.”

Zemin zaten orada. Tüm bölümler yerine oturursa (her zaman büyük bir durumdur), 2020 Olimpiyatları’ndaki Kanadalı erkek takımının Jamal Murray, Tristan Thompson, Andrew Wiggins ve Nik Stauskas gibi NBA oyuncularından oluşması düşünülebilir.

2020 vizyonu: Kanada Olimpiyat basketbol podyumuna bakıyor

O’Keefe, Kanada’nın podyuma çıkmayı hedeflediği 2020’de bu U19 takımından yalnızca bir avuç oyuncunun katkıda bulunmaya hazır olacağına dikkat çekiyor.

“U19 takımı o yaştaki diğer Kanada milli takımlarından farklı bir deneyime sahipti, bu yüzden umarım daha hızlı hazırlanacaklar.”

Şimdilik, Kanada basketbol topluluğundakiler ve bu ülkedeki oyunun hayranları, bir Kanadalı ilk olarak eğlenmek için biraz zaman ayırabilir.

NHL, bu yılki Stanley Cup playofflarına ev sahipliği yapacak merkez şehirleri duyurmaya yaklaşırken, yayıncıların ve yazılı basın mensuplarının turnuvayı nasıl işleyeceklerine dair soruları hala var.

NHL, geçtiğimiz ay iki şehirde 24 takımlı bir turnuva planlarını açıkladı. Lig, COVID-19 ile ilgili endişeler nedeniyle kalan 189 maçla sezonu 12 Mart’ta duraklatmak zorunda kaldı. NHL merkez şehir olarak

Sportsnet ve NHL Production başkan yardımcısı Rob Corte, turnuvanın pek çok detayının – özellikle medyayla ilgili olanların – henüz kesinleşmediğini söyledi.

Corte, “Zorluğun bir kısmı, bunu yapmanın pek çok farklı fikri ve potansiyel yolu var,” dedi. “Çok fazla tartışma yapıyoruz ve belirli bir yönde ilerlediğinizi düşündüğünüzde, daha önce düşündüğünüz her şeyi gerçekten diskalifiye eden yaklaşık 10 soru daha ortaya çıkıyor.

“Muhtemelen sinir bozucu kısım buydu.”

İZLE | 2020 Hockey Hall of Fame sınıfı açıklandı:

Iginla, St-Pierre 2020 sınıfını Hockey Hall of Fame’e götürdü

Spor Dalları

7 ay önceVideo2: 15Jarome Iginla, Kim St-Pierre, Marian Hossa, Ken Holland, Kevin Lowe ve Doug Wilson Hockey Hall of Fame’e oy verildi. 2:15

Basılı gazeteciler de işlerini nasıl yapacaklarını öğrenmek için bekliyorlar.

Profesyonel Hokey Yazarları Derneği başkanı Frank Seravalli bir e-postada, “Medyaya erişim ve bunun neye benzeyeceği veya neye benzeyeceği konusunda henüz bir karar alınmadığı söylendi.” Dedi. “Durum değişmeye devam ediyor.”

Baloncukta sadece üretim personeline izin verilir

NHL’nin planının bir parçası olarak, tüm oyuncular, antrenörler ve destek personeli bir balonun içinde kalacak. Oyunlar taraftar olmadan arenalarda oynanacak.

Corte, mevcut planın yorumcuların balonun içine girmesine izin verilmemesi olduğunu söyledi – sadece kameramanlar, teknisyenler ve prodüksiyon personeli Kim St-Pierre, Hockey Hall of Fame’de kadın kaleciler için zemin hazırlıyor.

Yayınlar bir olimpiyatlardaki gibi yapılacak. Her oyun için bir besleme üretilecek ve tüm NHL hak sahiplerine sağlanacaktır. Sportsnet yorumcuları, bir skor hatası ve grafiklerin ekleneceği Toronto’daki oyunları monitörlerde izleyecek.

İZLE | COVID-19, profesyonel sporların devam etme sürecini etkilemeye devam ediyor:

Pozitif COVID-19 testleri profesyonel sporların getirisini raydan çıkarmakla tehdit ediyor

Spor Dalları

7 ay önceVideo2: 43 Profesyonel spor ligleri eyleme dönüşlerini planlarken, CBC News’den Cameron MacIntosh, COVID-19 ile mücadele eden sporcuların sayısındaki son ani artışı ayrıntılarıyla anlatıyor. 2:43

Radyo yayıncıları da muhtemelen oyunları monitörlerden izlemek zorunda kalacak.

Corte, binada olmamanın ve kalabalığın olmamasının yorumcular için zorluklar yarattığını söyledi.

“Farklı” dedi. “Çektikleri enerjinin çoğu bir binanın ve kalabalığın içinden gelir. Bir arenadayken her şeyi görürsünüz. Gözleri göremediği için gözden kaçacak veya görülemeyecek şeyler olacak.”

Konulara doğrudan erişim yok

Medyanın oyunculara veya takım görevlilerine doğrudan erişimi olmayacaktır. Oyuncular ve koçlarla görüşmeler, Zoom gibi video konferans teknolojisi ile yapılacaktır.

Corte, “Gazetecilerin dolandırıcılık veya bunun gibi bir şey yapmasına izin vermeyeceksiniz,” dedi. MLSE’den Tanenbaum, COVID-19 araştırmasına odaklandı, bu hafta NHL merkez şehir kararını bekliyor

Oyuncular, ayrı bir odaya yerleştirilmiş bir kamera aracılığıyla dönemler arası görüşmelere katılabilir.

Tatbikatlarda veya tatil günlerinde, seçilen oyuncular video konferanslar için kullanılabilir hale getirilecektir.

İZLE | Bazı oyuncular salon çağrısı için beklemekten ayrıldı: