USA ”- napisali naukowcy w liście opublikowanym w lutym

USA ”- napisali naukowcy w liście opublikowanym w lutym

Obecnie szacuje się, że systemy bioder metal-metal stanowią mniej niż 5% rynku, w porównaniu z 30% na początku poprzedniej dekady. Wysoko usieciowany polietylen i, w mniejszym stopniu, ceramika stały się preferowanymi materiałami na powierzchnie stawowe w tych urządzeniach.

Jednak jedyną dostępną technologią odnawiania powierzchni jest metal na metalu.

Rosnąca częstość występowania krztuśca w Stanach Zjednoczonych i innych krajach może być wynikiem nowych mutacji Bordetella pertussis, które mogą zmniejszać skuteczność szczepionki, donoszą naukowcy.

W 11 z 12 izolatów B. pertussis zidentyfikowanych u dzieci hospitalizowanych w Filadelfii w latach 2011 i 2012, analizy genetyczne nie wykryły pertaktyny, czynnika wirulencji, który jest składnikiem obecnej szczepionki bezkomórkowej, według dr Alana Evangelisty z St. Christopher’s Hospital for Children w Filadelfii i współpracownicy.

"O ile nam wiadomo, odkrycie to stanowi pierwsze zgłoszone wystąpienie pertaktyno-ujemnych wariantów B. pertussis w USA," badacze napisali w liście opublikowanym w New England Journal of Medicine z 7 lutego.

Obawy związane z epidemią krztuśca skupiały się głównie na utracie odporności związanej ze szczepionką bezkomórkową, która została wprowadzona 15 lat temu w tym kraju w celu zminimalizowania działań niepożądanych obserwowanych w przypadku szczepionki pełnokomórkowej.

Ale innym możliwym powodem wybuchów chorób może być "dostosowanie B. pertussis do presji selekcyjnej szczepionek," obserwował Evangelista i współpracownicy.

W izolatach z Francji, Finlandii i Japonii opisano szczepy bakterii pozornie ujemne dla pertaktyny.

Analiza szczepów japońskich i fińskich wykazała, że ​​allel genu prn, który koduje pertaktynę, miał insercje lub delecje, podczas gdy izolaty z Francji miały obszary obcięcia lub delecje w drugim allelu prn.

Aby określić, czy podobne warianty prn były obecne w izolatach z Filadelfii, naukowcy zsekwencjonowali pełny region kodujący pertaktynę i przeprowadzili analizę Western blot.

Okazało się, że cztery z izolatów charakteryzowały się sekwencjami insercyjnymi na nukleotydzie 1613, aw trzech z nich sekwencja insercyjna była identyczna.

W pozostałych siedmiu izolatach kodony stop znaleziono w pozycji aminokwasu 425, z których wszystkie okazały się identyczne lub miały więcej niż 90% materiału genetycznego.

Allel we wszystkich 12 przypadkach był taki sam, jak ten znaleziony we francuskich izolatach, ale specyficzne mutacje różniły się.

Jak wyjaśniają naukowcy, powodem, dla którego mutacja nie została wcześniej wykryta, było to, że znajdowała się poza regionem genomu bakterii, który został zsekwencjonowany.

Wezwali do badań izolatów z różnych części Stanów Zjednoczonych, aby wyjaśnić, czy występowanie wariantów pertaktyny jest narastającym zjawiskiem genetycznym, czy też rozwojem zlokalizowanym.

"Zrozumienie epidemiologii i zjadliwości wariantów pertaktyn-ujemnych ma kluczowe znaczenie dla opracowania następnej generacji szczepionek przeciw krztuścowi," zakończyli.

Ujawnienia

Jeden ze współautorów jest pracownikiem Janssen Research and Development, a drugi jest pracownikiem CDC.

Główne źródło

New England Journal of Medicine

Źródło: Queenan A, et al "Odmiany Bordetella pertussis bez peraktyny w Stanach Zjednoczonych" N Engl J Med 2013; 368: 583-584.

BBC)" target ="_pusty" tytuł ="Udostępnij ten artykuł na Facebooku"> BBC)&źródło = MedPage% 20Today" target ="_pusty" tytuł ="udział w linkedin">

Niedawny sukces w odrastaniu kości psa w celu uratowania jego nogi skłonił naukowców do myślenia, że ​​ta nowa technika może być stosowana również na ludziach.

Według BBC zespół szkockich naukowców pokrył wióry kostne psa tworzywem sztucznym i innymi substancjami, aby mógł rosnąć. Sześć tygodni później kość została całkowicie zagojona. W przeciwnym razie pies potrzebowałby amputacji.

Naukowcy twierdzą, że metoda może pomóc ofiarom min lądowych wyhodować wystarczająco dużo nowej kości, aby mogły nosić protezy, co znacznie poprawi ich jakość życia. Oczekuje się, że próby na ludziach rozpoczną się w ciągu najbliższych trzech lat.

BBC)" target ="_pusty" tytuł ="Udostępnij ten artykuł na Facebooku"> BBC)&źródło = MedPage% 20Today" target ="_pusty" tytuł ="udział w linkedin">

Co chciałbyś powiedzieć pacjentom, a czego nie chcesz? To, że niedoceniany pacjent utrudnia każdemu okres rekonwalescencji po leczeniu, mówi Lance Silverman, chirurg ortopeda z Edina w stanie Minnesota. To jego odpowiedź na tylko jedno z 10 pytań, które personel MedPage Today zadaje lekarzom, badaczom i liderów w swojej społeczności, aby poznać ich osobiste poglądy na temat wybranego zawodu. W tej serii udostępniamy ich nieocenzurowane odpowiedzi. Oto odpowiedzi dr Silvermana na wszystkie 10 pytań.

Silverman ukończył Baylor College of Medicine w Houston w 1996 roku i ukończył rezydenturę z chirurgii ortopedycznej w Henry Ford Hospital w Detroit. Silverman jest aktywnym zwolennikiem Stowarzyszenia Twin Cities Maimonides i przewodniczy państwowemu oddziałowi Our Hearts to Your Soles, krajowej organizacji non-profit, która zapewnia bezpłatne badania przesiewowe stóp i buty dla mniej szczęśliwych mieszkańców Minnesoty.

Silverman, który regularnie pisze blogi, prowadzi prywatną praktykę.

1. Jaka jest największa przeszkoda w Twojej praktyce medycznej?

Największą przeszkodą dla środowiska medycznego są surowe przepisy uniemożliwiające lekarzom wydajną pracę. Niektóre protokoły są niezbędne i służą do ochrony pacjentów, ale inne po prostu podnoszą koszty. Odkąd otworzyłem własną praktykę [Silverman Ankle & Foot] w 2005 r. Ilość regulacji nałożonych na środowisko lekarskie wzrosła astronomicznie.

2. Jakie jest Twoje najbardziej żywe wspomnienie dotyczące pacjenta, którego nie stać było na opłacenie opieki zdrowotnej (lub leków, testów itp.) I jak zareagowałeś?

Poznałem pacjenta podczas dorocznej imprezy filantropijnej Our Hearts to Your Soles w Minneapolis. Nie było go stać na leczenie bólu stopy, który nieleczony mógł kosztować go pracę i bardzo utrudniać utrzymanie rodziny. Tego wieczoru mogliśmy dać mu nową parę skarpet i butów oraz skoordynowaliśmy wizytę kontrolną w naszym biurze. Zadbaliśmy o jego wydatki medyczne i wyposażyliśmy go w niestandardową wkładkę ortopedyczną, która złagodziła jego ból i skorygowała problemy z ustawieniem. Mężczyzna był naprawdę wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymał od naszego personelu, i z satysfakcją patrzeć na odnowione poczucie nadziei, jakie miał, kiedy opuszczał nasze biuro po raz ostatni.

3. Co najczęściej chciałbyś powiedzieć pacjentom, a czego nie?

Mam trudności z radzeniem sobie z niedoceniającym pacjentem. Wkładam wszystko, co mam, aby upewnić się, że moi pacjenci mają największe szanse na pełne wyzdrowienie. Od pierwszej konsultacji po badania pooperacyjne miesiące po ich operacji, chcę być z nimi na każdym kroku, dlatego tak przygnębiające jest zajmowanie się pacjentem, który zachowuje się nie doceniająco w stosunku do mojego personelu. Zawsze mam zamknięte usta, ponieważ rozumiem, że większość ich frustracji wynika z ich stanu, a nie z opieki, jaką otrzymują.

4. Gdybyś mógł zmienić lub wyeliminować coś w systemie opieki zdrowotnej, co by to było?

System musi ponownie zbadać ograniczenia regulacyjne, które dosłownie iw przenośni wiążą ręce lekarza. Zbędne regulacje promowane jako sposób kontrolowania systemu uniemożliwiają lekarzom zapewnienie pacjentom jak najlepszej opieki. Gdy lekarz musi przesiewać przysłowiową biurokrację, to pacjent ponosi konsekwencje.

5. Jaka jest najważniejsza rada dla studentów medycyny lub lekarzy, którzy dopiero rozpoczynają naukę?

Miej świadomość swojego długu i podejmij konkretne kroki, aby nim zarządzać w szkole. Ponieważ czesne i stopy procentowe wciąż rosną, student, który pożycza wszystkie pieniądze na opłacenie studiów wyższych i medycznych, może wydać ponad milion dolarów, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione. Ponieważ wielu studentów medycyny rozpoczyna karierę zawodową dopiero w późnych latach dwudziestych lub wczesnych trzydziestych, są już za ósmą piłką, jeśli chodzi o przygotowania do przejścia na emeryturę. Im wcześniej zaczniesz spłacać pożyczki, tym szybciej będziesz mógł zacząć oszczędzać na emeryturę.

6. Jaki jest twój "winda" skłonić kogoś do podjęcia kariery w medycynie?

Niewiele zawodów pozwala na otoczenie się ludźmi, którzy otrzymują natychmiastowe korzyści z pracy, którą wykonujesz. Jeszcze mniej branż pozwala dosłownie oddać komuś życie, czy to poprzez przeszczep płuc, czy operację kostki. Jeśli będziesz robić karierę w medycynie, każdego dnia zrobisz pozytywną zmianę w czyimś życiu. Jaka inna branża może to powiedzieć?

7. Jaki jest najbardziej satysfakcjonujący aspekt bycia lekarzem?

Najbardziej satysfakcjonującą częścią mojego zawodu jest obserwowanie pacjenta wykonującego zadanie, które z powodu urazu, jak sądził, fungonis gel producent nigdy nie będzie możliwe. Wielu moich pacjentów doznało kontuzji, realizując swoje pasje, czy to uprawianie sportu, czy bieganie po podwórku z dziećmi. Jestem dumny, że mogę przywrócić ludziom środki do życia.

8. Jakie są najbardziej pamiętne badania opublikowane od czasu, gdy zostałeś lekarzem i dlaczego?

W tej chwili pracuję nad tematem, który jest mi bliski, ale na razie nie jestem gotowy na omawianie szczegółów. Myślę, że jest to wartościowy i niezwykły temat, który ponownie bada niektóre z fundamentalnych filarów społeczności medycznej.

9. Czy masz ulubiony program telewizyjny w szpitalu?

"Dom." Uważam, że tajemnicza natura doktora House’a i wyjątkowe umiejętności rozwiązywania problemów są odświeżającą odmianą od innych dramatów medycznych, które działają bardziej jak opery mydlane.

10. Jaka jest Twoja rada dla innych lekarzy, jak uniknąć wypalenia?

Dąż do równowagi w swoim życiu. Może się wydawać, że cały twój świat kręci się wokół medycyny, ale ważne jest również, aby rozwijać życie osobiste. Opieka nad pacjentami jest satysfakcjonująca, ale musisz także znaleźć czas, aby cieszyć się satysfakcjonującymi rzeczami w życiu, których nie ma na sali operacyjnej.

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2017 r

CHICAGO – Pacjenci po operacji kręgosłupa, którzy otrzymali środek stymulujący wzrost kości w ramach badania klinicznego, byli trzy do pięciu razy bardziej narażeni na rozwój raka w dwa do trzech lat po wszczepieniu produktu, zgodnie z nową analizą przedstawioną tutaj.